مخزن پروسس
مخزن پروسس چیست؟

مخزن پروسس چیست؟

کاربردهای مخزن پروسس
۱۳۹۸/۱۰/۱۱

مخزن پروسس چیست ؟
مخزن پروسس یک نوع مخزن نگهداری با بدنه ای مناسب جهت حرارت دادن مواد غذایی می باشد که  بنا به نوع ماده موجود در مخزن جداره داخلی از جنس استنلس استیل 304 یا 316 دو پولیشه ساخته شده، جاکت حرارتی تحت فشار با توانایی تحمل فشار با قابلیت تحمل فشار 4 بار بر روی جداره و کف مخزن نصب می شود.
جاکت حرارتی باعث گردش  بخار، آب گرم، آب سرد تحت فشار، شده و امکان تبادل حرارتی غیر مستقیم با مواد موجود در مخزن را به وجود می آورد.
جهت جلوگیری از هدر رفتن گرما،  جاکت حرارتی با 50 میلیمتر ایزوله (پشم شیشه فشرده) پوشانیده شده و یک لایه ورق استنلس استیل 304 دو پولیشه ضمن محافظت از ایزولاسیون فوق نمای ظاهری زیبایی برای مخزن به وجود می آورد.
 
تمام جوشهای داخلی برای  جلوگیری از آلودگی و جوشهای جارجی به علت زیبایی ظاهری کاملا پرداخت می گردند.
با توجه به نوع و ویسکوزیته مواد داخل مخزن و نوع عملیاتی که باید  روی این مواد انجام شود، انواع متفاوتی از همزن با دور و قدرتهای متفاوت و نوع پره متناسب طراحی و بر روی مخازن فرآوری نصب می شود.
در همه موارد پره به شکلی طراحی میشود که علاوه بر قابلیت جداشدن از روی شافت هیچ گونه آلودگی نداشته باشد. 
همه همزن ها مجهز به الکتروموتور و گیربکس  هستند که به منظوری جلوگیری از هرگونه لرزش و سر و صدا با سیستم واسط طراحی شده به مخزن متصل میشوند.
 
مخازن فرآوری با درب آدم رو، پایه های استیل قابل تنظیم، چراغ، توپی یا توربین شستشو، نردبان، ترمومتر  عقربه¬ای، لول الکترود، هواکش، ورودی ضد کف و اتصالات مناسب تجهیز شده است.
با توجه نوع کارکرد طراحی شده برای مخازن فرآوری با کف قیفی و یا کف تخت و نیز سقف قیفی یا سقف ساده همراه با نیم درب طراحی و تولید می گردند.
 
تجهیزات اختیاری:
شیر پروانه ای
فلنج خروجی
اتصال PH متر
اتصال حجم سنج
لود سل
شیر نمونه برداری
سیستم دیجیتالی انتقال دما
 
کاربردها :
 1. عملیات حرارتی
2.عملیات نگهداری
3.عملیات فرآوری
4.مخلوط سازی و ذخیره مواد مختلف در صنایع غذایی و شیمیایی
 
 
 
 
 

کلمات کلیدی :پروسس،مخزن پروسس،پروسس چیست؟ ،مخزن پروسس چیست؟،کاربردهای پروسس،خرید مخزن پروسس،فروش مخزن پروسس،تولید مخزن پروسس