سردخانه
سردخانه صنعتی

سردخانه صنعتی

سردخانه و اهمیت آن
۱۳۹۸/۰۷/۱۳

تاریخچه استفاده از سردخانه
 از سرما و سردخانه برای نگهداری مواد غذایی از دیرباز استفاده میشده است.  علم تبرید در پایان هزاره دوم میلادی، به عنوان یکی از ده اختراع برتر قرن شناخته شد و از سال ۱۸۷۲ و با ابداع سیستم مکانیکی تولید سرما با آمونیاک، تبرید به شیوه صنعتی بصورت قطعی استفاده شد.
 
 
سردخانه چیست؟
یک محل جهت سرد نگه داشتن کالا را سردخانه می نامند یا یک مجموعه  از ساختمان و تاسیسات برای حفظ کیفیت یک کالا را می توانیم سردخانه بنامیم.
اصلی ترین وظیفه یک سردخانه، جلوگیری از فساد کالاهای داخل آن با حفظ کیفیت طولانی مدت آن است و در واقع کاربرد آن در نگهداری مواد غذایی، کشاورزی، انواع داروها، سیستم های نظامی، میوه و سبزیجات و … خلاصه نمی شود و خیلی گسترده تر است.
 
انواع سردخانه : 
سردخانه ها به چهار دسته تقسیم میشوند:
1. خانگی یا  یخچال هایی که در خانه ها استفاده می شوند.
2. سوپرمارکت ها که انواع بستنی ها، محصولات گوشتی و مرغی در آن برای فروش قرار داده می شود.
3. سردخانه های تجاری که فروشگاه ها و رستوران های بزرگ، هتل ها، دانشگاه ها و پادگان ها بکار می روند.
4. سردخانه های صنعتی که در کارخانجات عظیم صنعتی کاربرد دارند.
 
اصلی ترین  قسمت سردخانه،  کمپرسور، کندانسور، اواپراتور یا تبخیر کننده و شیر انبساط های آن می باشد و محفظه سردخانه هم به علت محافظت از سرما و کاهش مصرف انرژی از اهمیت بسیاری برخوردار است.
در سردخانه های صنعتی و تجاری اصولا  از ساندویچ پنل ها جهت محفظه استفاده می شود که به آن ساندویچ پنل سردخانه ای می گویند. 
 
اهمیت سردخانه :
اهمیت این صنعت به اندازه ای ست  که یکی از معیارهای سنجش رشد فن آوری در کشورها ، تعداد واحدهای صنعتی انجماد مواد غذایی و سیستم های حمل و نقل سردخانه دار و سردخانه های نگهداری  است.
در کنار سیستم تبرید با آمونیاک از سال ۱۹۳۰ تولید انواع فریون ها شکل گرفت و به نحوه عظیمی در سیستم های خانگی و تجاری مورد استفاده قرار گرفت . در سال ۱۹۸۵  مساله حفظ لایه ازون و نقش اتم های کلر در تخریب لایه ازون مطرح و باعث قرارداد « وین » گردید. در سال ۱۹۸۷ با تصویب پروتکل مونترال  با عنوان” ممنوعیت تولید مبردهای مخرب لایه ازون ”  طی برنامه زمان بندی شده، تمام مبردهای CFC  و  HCFاز برنامه تولید و استفاده خارج شد ،که این موضوع  منجر به اختراع مبردهای جدید HFC شد. مبردهای HFC مشکل تخریب لایه ازون را نداشته ولی پتانسیل بالایی در گرمای گلخانه ای داشته که با تصویب پروتکل کیوتو در سال ۱۹۹۷ با عنوان “ممنوعیت استفاده از موادی با پتانسیل بالا در گرمایش کره زمین ”  استفاده از مبردهای HFC نیز ممنوع گردید و باعث کشف و استفاده از مبردهای ترکیبی و مصنوعی و نیز برگشت به استفاده از مبردهای طبیعی مثل آمونیاک گردید.اما با گذشت چند سال از تصویب پروتکل مونترال و کیوتو هنوز در کشورمان از مبردهای CFC و HCFC در پروژه های بزرگ صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و همواره در بین مهندسین طراح، اختلاف نظر بر سر انتخاب مبرد و دستگاه ها برای تجهیز کردن یک سردخانه ی صنعتی هنوز هم وجود دارد.
 
 
اولین سردخانه : 
سیکل تبرید تراکمی  در سال ۱۸۰۰ رایج گردید و ۳۴ سال به  طول انجامید تا اولین دستگاه ساخته شد که در سردخانه ها و کارخانه های آبجو سازی مورد استفاده قرار گردید. استفاده آمونیاک به عنوان مبرد در سیکل تراکمی برای اولین بار در فرانسه و در سال ۱۸۵۰ صورت گرفت و در سال ۱۸۶۰ در آمریکا، که از آن در دستگاه یخساز مصنوعی استفاده شد اما اولین ثبت اختراع ساخت دستگاه در سال ۱۸۷۲ صورت گرفته است و از سال ۱۹۰۰ ماشین های تبرید تراکمی به صورت تجاری در صنایع یخسازی ، غذایی و شمیایی قرار گرفت. در سال ۱۹۲۰ در ساخت پاتیناژ ، و در سال ۱۹۳۰ در زمینه تهویه مطبوع وارد گردید. 
 
 
 
جهت سفارش ساخت انواع سردخانه با ما در ارتباط باشید
 
 
 
 

کلمات کلیدی : سردخانه،انواع سردخانه،سردخانه چیست،خرید سردخانه،سردخانه بالای صفر،سردخانه زیرصفر،سردخانه میوه،سردخانه لبنیات،سردخانه موادغذایی،سردخانه گوشت،طراحی سردخانه،خرید سردخانه صنعتی،سفارش سردخانه میوه،سفارش سردخانه لبنیات